KHL: Víťazná séria pokračuje, Slovan opäť vyhral

27.09.2012 Celý región

Bratislava 26. septembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom zápase KHL na domácom ľade nad Jugrou Chanty-Mansijsk 4:3 po predĺžení a nájazdoch a natiahli víťaznú sériu už na päť stretnutí.

Zverencov trénera Rostislava Čadu teraz čaká trojzápasová šnúra na súperových klziskách. "Belasí" sa najbližšie predstavia v sobotu na ľade Metallurgu Magnitogorsk.

Hostia v úvode zaskočili domácich, na nič nečakali a hneď sa vrhli do útoku. Už v 1. minúte sa dostal do dobrej šance But, Janus jeho pokus ešte zlikvidoval, ale v druhej minúte už nemal nárok na dorážku Sitnikova, ktorý zblízka poslal svoj tím do vedenia 1:0. Slovan po inkasovanom góle vyrovnal hru. Najväčšiu šancu domácich si vypracoval Bartovič, keď prekonal brankára hostí Birjukova, na čiare ho však zastúpil jeden z obrancov, ktorý korčuľou vykopol puk. V siedmej minúte po súboji pri mantineli skončil na ľade Daňo.

Na striedačku mu pomáhali spoluhráči a mladý útočník si držal hlavu, no o chvíľu už opäť naskočil do hry. Hostia sa mohli dostať do dvojgólového vedenia v 8. minúte, ale Butova strela švihom skončila len na žŕdke. Domáci počas prvej presilovky veľa vody nenamútil a vzápätí dvakrát chybovali pri striedaní. Hlavne druhý prípad ich mohol mrzieť, pretože Sitnikov sa rútil sám na Janusa, no z uhla trafil len vonkajšiu sieť. V 16. minúte Kukumberg prihral pred bránku Ölveckému, ten zblízka prestrelil. V závere pridali hostia aj druhý gól, keď sa presadil Chlyncev.

Úvod druhej tretiny pre zmenu vyšiel ideálne domácim hokejistom. Už po 59 sekundách znížil na 1:2 Ölvecký, ktorému asistoval aj brankár Janus a zaznamenal tak prvý kanadský bod v KHL. V 25. minúte mohlo byť už 2:2, strela smerovala do opustenej bránky Jugry, no Osipov sa obetavo hodil a zachránil. Puk ho však trafil do hlavy, na ľade sa objavila krv a obranca hostí musel na ošetrenie do šatne. Ďalšie minúty priniesli bojovný hokej bez vážnejších šancí a na oboch stranách dominovali obrany. V polovici tretiny hral Slovan druhú presilovku, no ani tá nepriniesla svoje ovocie. Hneď po jej konci sa však fanúšikovia dočkali vyrovnania. Bartovič sa dostal v strednom pásme k puku, pred bránkou našiel Miklíka a ten vyrovnal na 2:2. Hostia si zahrali presilovku až v závere prostrednej časti, ale ani oni z početnej výhody nič nevyťažili. V 39. minúte potešila domácich priaznivcov pekná akcia Šťastného s Daňom a Draveckým, no posledný menovaný Birjukova zblízka neprekonal.

V úvodnej minúte záverečného dejstva sa dostali do vedenia hostia lacným gólom. Nikým neatakovaný Lipiansky namiesto prihrávky vyhadzoval puk po mantineli, zachytil ho Skorochodov a spomedzi kruhov prestrelil Janusa. Hostia mohli zvýšiť počas presilovky, ale Janus výborne vychytal Altariova. Hneď na to sa k puku dostal Ölvecký, ktorý ho potiahol až do útočného pásma a naservíroval Vondrkovi na vyrovnávajúci gól v oslabení - 3:3. Do konca tretiny a ani v predĺžení už gól nepadol a tak o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. O triumfe Slovana nakoniec rozhodol Šatan.

Výsledok:

Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 pp a sn (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 21. Ölvecký (Višňovský, Janus), 32. Miklík (Bartovič, Švarný), 46. Vondrka (Ölvecký, Tabaček), rozh. nájazd Šatan - 2. Sitnikov (Skorochodov, Magogin), 19. Chlyncev (Medvedev, Bočarov), 41. Skorochodov (Sitnikov)
Rozhodcovia: Romasko, Olenin - Misiura, Raming (všetci Rus.)
vylúčení: 3:3 na 2 min
oslabenia: 1:0
10.055 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Ďatelinka, Tabaček, Švarný - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Lipiansky, Hudáček - Daňo, Šťastný, Dravecký - Mikúš
Jugra: Birjukov - Ibragimov, Lekomcev, Trončinský, Chvostov, Pepeľajev, Osipov, Ďakov - Videll, Altariov, But - Skorochodov, Magogin, Sitnikov - Bočarov, Medvedev, Chlyncev - Lapenkov, Fiodorov, Jacenko

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Aj dnes sme chceli potvrdiť formu, ktorú mužstvo má a vyhrať. Predchádzajúce zápasy nás stáli veľa fyzických i psychických síl. Po celý priebeh sme doťahovali negatívny stav. Som presvedčený, že mužstvo ukázalo veľkú morálnu silu. Opäť nám vyšla hra v oslabení, keď sme strelili tretí gól."

Sergej Šepelev, tréner Jurgy: "Hrali sme veľmi dobre, no žiaľ dostali sme tri góly. Síce sme prehrali, získali sme aspoň jeden bod a môže nás tešiť aspoň to."